onas-foto.jpg

V naší anglické školce vycházíme při komunikaci s dětmi z poznatků významné osobnosti dětské psychologie Zdeňka Matějčka.

 Všichni zaměstnanci jsou řádně proškoleni a při práci s dětmi vycházejí z této psychologie. Jeho heslo bylo, trest nevychovává.

V celém jeho díle se odráží hluboký postoj naděje, víry a lásky i v těch nejméně představitelných situacích.

 Základem výchovy v MŠ Motýlek je:

  • laskavý a citlivý přístup s ohledem na individuální potřeby dítěte
  • respekt ke každému dítěti a jeho jedinečnosti
  • empatické vnímání dětského světa
  • podpora přirozeného rozvoje dítěte

 

Vládne u nás přátelská atmosféra umožňující dětem radostné poznávání okolního světa. 

Díky prostředí, které je bohaté na podněty, děti aktivně rozvýjejí svou kreativitu, fantazii a zdravé sebevědomí.

Probouzíme jejich přirozenou zvídavost, podporujeme hru a radost z učení

a přirozenou formou provádíme děti cestou poznání až k přechodu na základní školu.

 

Přijďte se přesvědčit, že naše kvalitní prostředí podněcuje rozvoj osobnosti každého dítěte!

Více informací o pracovnících ve školce naleznete na TÝM MOTÝLEK

 

Školní vzdělávací program

Byl vytvořen našim týmem pedagogů pouze pro účely MŠ Motýlek. Kompletní program je ke stažení.

"Motýlek letící za poznáním - aneb první cesta životem"

Školní a vnitřní řád

Protokol HACCP

HACCP "Hazard Analysis and Critical Control Points" (analýza nebezpečí a kritické kontrolní body). HACCP se vyžaduje po celém světě, aby provozovny plnily tzv. systém preventivních opatřeních, které slouží k zajištění zdravotní nezávadnosti potravin a pokrmů během výdeji, výrobě, skladování a přemisťováním pokrmů pro děti v naší školce.

Přihláška

stáhnout ve formátu .doc

Upozornění

Od 1. 1. 2020 – 31. 1. 2022 je naše instituce realizátorem projektu „MŠ Motýl Inkluze – OP Praha pól růstu II“ s registračním číslem CZ.07.4.68/0.0/0.0/18_066/0001471, který je spolufinancován Evropskou unií. Projekt naší školy si klade za cíl zvýšení kvality vzdělávání ve své instituci pomocí posílení inkluze v multikulturní společnosti. Během projektu dojde k realizaci odborných a komunitních setkávání s rodiči dětí či jejich zákonných zástupců. Součástí projektu je taktéž posílení personální podpory, konkrétně dvojjazyčného školního asistenta pro žáky s odlišným mateřským jazykem.

Mateřská škola Motýl s.r.o. V rámci projektu č. CZ.07.4.68/0.0/0.0/18_066/0001471 s názvem MŠ Motýl Inkluze - OP Praha pól růstu II, který byl realizován v období od 1.1.2020 – 31.1.2022 se v naší MŠ uskutečnilo několik tematických setkání:

Komunitně osvětová setkávání:

Téma: Jazyková podpora rodičům a dětem napříč českým vzděláváním

Realizována dne 27.6.2020 od 12:00 do 14:00 hod.

Cílem aktivity bylo seznámit účastníky prostřednictvím externího odborníka s problematikou vzdělávání dětí s odlišným mateřským jazykem, podrobně s nimi toto téma prodiskutovat, zasvětit je do současné situace ve školách, předat jim užitečné rady a tipy v rámci komunikace se školou, přípravy na další stupně vzdělávání, řešení případných problémů, se kterými se mohou setkat a představit jim některé příklady dobré praxe. Setkání s externím odborníkem bylo zaměřeno primárně na rodiče dětí s OMJ, nicméně akce se mohla zúčastnit také široká veřejnost.

Téma: Začlenění cizinců do českého vzdělávání

Realizováno dne 12.9.2020 od 13:00 do 15:00 hod.

Cílem akce bylo rozšířit a prohloubit povědomí účastníků o celkové problematice inkluze cizinců do českého prostředí, předat jim také informace a složitosti týkající se začleňování cizinců do českého vzdělávání, představit některé metody práce v rámci výuky cizinců a v neposlední řadě zodpovědět co nejvíce případných dotazů. Setkání vedl externí odborník se zkušenostmi v této oblasti. Akce byla určena široké veřejnosti, komunitě z Prahy 8, rodičům dětí všech věkových kategorií, protože tato problematika je aktuální a týká se většiny lidí.

Téma: Péče o životní prostředí v okolí školy

Realizováno dne 7.2.2021 od 13:00 do 15:00 hod.

Prostřednictvím komunitního setkání byli účastníci seznámeni s prostředím umístění naší školky, jak z hlediska historického a kulturního základu, tak i z hlediska možností trávení volného času. Akci vedli dva externí odborníci. Cílem bylo za pomoci všech zúčastněných prodiskutovat otázky týkající se např. přístupových cest, herních ploch, a dalších témat týkající se místního prostředí, tak aby byly v souladu s potřebami a zájmy místních uživatelů a řešila se také celková péče o životní prostředí v dané oblasti.

Odborně zaměřená tematická setkávání a spolupráce s rodiči dětí ve školách:

Téma: Komunitní aktivity

Realizováno dne 17.4.2021 od 13:30 do 15:30 hod.

Cílem akce bylo účastníky informovat a rozvinout u nich povědomí o pojmech otevřená škola, komunitní aktivity a obecně představit také pojem inkluze. Externí odborník představil rodičům role školy jako komunitního centra a vysvětlil také principy fungování, zaměření otevřené školy včetně přínosů tohoto konceptu. Největší část akce byla věnována otevřené škole v rámci realizace komunitních aktivit. Dozvěděli se zde také, jak se mohou aktivně podílet na rozvoji a běhu naší mateřské školy. V rámci pojmu inkluze byli účastníci informováni o metodách inkluze v naší školce.

Téma setkání: Principy otevřené školy

Realizováno dne 19.6.2021 od 13:30 do 15:30 hod.

Tato akce navazovala na předchozí dubnové setkání. Zde bylo cílem prohloubení znalostí účastníků v rámci problematiky otevřené školy a jejího fungování včetně bariér ve vzdělávání a jejich řešení. Nedílnou součástí řešeného tématu byla také podpora pro ředitele a učitele škol. Účastníci měli možnost pochopit fungování naší mateřské školy. V návaznosti na toto téma bylo cílem zapojit účastníky již aktivně do činností školky, inovací a rozvoje včetně možností řešení aktuálních problémů. Vzhledem k předchozímu motivačnímu setkání, byli účastníci velmi aktivní a již měli připravené inovativní nápady a myšlenky. V závěru setkání byl rodičům představen také náš projekt, který realizujeme v rámci výzvy č. 49 z OP PPR, jehož aktivity jsou zacíleny na děti s odlišným mateřským jazykem a jejich začlenění do českých škol

Výstřižek eu.PNG 

Od 1. 1. 2021 – 31. 12. 2022 je naše instituce realizátorem projektu „Šablony III - MŠ Motýl“ s registračním číslem CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_081/0019346, který je spolufinancován Evropskou unií. Projekt je zaměřen na personální podporu a společné vzdělávání žáků. Celková výše podpory činí 229 711,- Kč.

Logo EUMSMT_150_pro_web.jpg

 

Od 1.9.2020 – 31.12.2022 je naše instituce realizátorem projektu „MŠ Motýl Inkluze - OP Praha pól růstu III“ s registračním číslem CZ.07.4.68/0.0/0.0/19_071/0001953, který je spolufinancován Evropskou unií. Projekt naší školy si klade za cíl zvýšení kvality vzdělávání ve své instituci pomocí posílení inkluze v multikulturní společnosti. V rámci projektu dojde k zapojení dvojjazyčného asistenta pedagoga pro děti s odlišným mateřským jazykem a také k realizaci odborných a komunitních setkávání s rodiči dětí či jejich zákonných zástupců.

 

Výstřižek eu.PNG 

A3-plakat-publicita-1.png

 

 

 Ceny našich služeb

Téma inkluze: Úvod do tématu: Výuka a práce s dětmi s postižením